Flexsteel Carpenter Brown Rectangular Lift-Top Coffee Table
Description
Modern rustic style is combined with practical function in the Carpenter rectangular lift coffee table with casters. A planked wood top lifts up to reveal storage, while an open lower shelf is an ideal place for storing a blanket. And when you need to move the table out of the way, hidden casters make it easy to maneuver. Inspired by the look of vintage workbenches, this lift coffee table features light brown, distressed acacia wood planks for a reclaimed look, hand-worked metal frames and exposed bolt heads.
Product Details
| Collection | Carpenter |
|---|---|
| Features | Casters and Storage |
| Style | Rustic Farmhouse |
| Type | Coffee Tables |
| Carton Volume | 16.469 |
| Carton Weight | 147.000 lb |
| Product Weight | 147 lb |
Additional information
| Weight | 147 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 50 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Rustic Farmhouse |
| Collection | Carpenter |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Shipping & Delivery


Reviews
There are no reviews yet.