Flexsteel Carpenter Brown Chairside Table
Description
Instantly add inviting character to living spaces with the Carpenter chairside table. Sized perfectly for smaller spaces, this table still has plenty of room to hold your favorite book and cup of coffee. An open lower shelf offers an additional area for storage or to display décor. Inspired by the look of vintage workbenches, this chairside table features distressed acacia wood planks for a reclaimed look, hand-worked metal frames and exposed bolt heads.
Product Details
| Collection | Carpenter |
|---|---|
| Style | Rustic Farmhouse |
| Type | End Tables |
| Carton Volume | 2.583 |
| Carton Weight | 36.000 lb |
| Product Weight | 36 lb |
Additional information
| Weight | 36 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 18 × 23 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Style | Rustic Farmhouse |
| Collection | Carpenter |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Shipping & Delivery


Reviews
There are no reviews yet.