Flexsteel Ludwig Nighstand
Description
Retro mid-century styling combines with modern-day convenience in the Ludwig closed nightstand. Outfitted with two roomy drawers for all your nighttime essentials, this nightstand also features integrated power to keep any unsightly cords neatly concealed. A warm walnut finish accented with brushed brass drawer pulls lends timeless sophistication. Splayed, tapered legs and chamfered frame edges create an iconic silhouette that seamlessly coordinates with the different Ludwig bed styles.
Product Details
| Collection | Ludwig |
|---|---|
| Features | Drawer(s) and Charging Ports Included |
| Style | Modern & Contemporary |
| Type | Nightstands |
| Carton Volume | 8.052 |
| Carton Weight | 63.800 lb |
| Product Weight | 62 lb |
| Style | Modern & Contemporary |
Additional information
| Weight | 62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 24 × 24 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Ludwig |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Shipping & Delivery


Reviews
There are no reviews yet.